Odkurzacz dobry i niedrogi – doradzamy na co zwrócić uwagę

Odkurzacz dobry i niedrogi - doradzamy na co zwrocic uwagę
Odkurzacz dobry i niedrogi - doradzamy na co zwrocic uwagę

Odkurzacz

Jednym z najprostszych i najwydajniejszych urządzeń do sprzątania od wielu lat jest odkurzacz. Ranking odkurzaczy aktualnie wskazuje na największe zainteresowanie odkurzaczami pozbawionymi worków. Jaki odkurzać kupić ? Do tego dojdziemy na samym końcu a teraz zacznijmy od początku.

Moc ma znaczenie

Moc odkurzacza ma ogromne znaczenie, to czy będziemy wciągać brud razem z dywanem lub panelami zależy w głównej mierze od mocy.

Z workiem czy bez?

Kiedyś występowały tylko odkurzacze z workami co wiązało się z uciążliwym ich wymienianiem i wysypaniem połowy zgromadzonego kurzu i brudu na świeżo odkurzone mieszkanie. Aktualnie ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie plastikowego pojemnika zamiast starodawnego worka. Pojemnik łatwo i przyjemnie wyciągamy za pomocą jednego ruchu ręki wcześniej odblokowując zabezpieczenie, jest to bardzo dobrze rozwiązanie dla posiadaczy zwierzątek domowych które zostawiają po sobie sierść lub włosy. Na rynku występują specjalne odkurzacze do korzystania w miejscach gdzie przybywają zwierzaki.

Odkurzacze piorące

Odkurzacze piorące to już bardziej zaawansowana technologia która za pomocą wody ze środkiem piorącym umożliwia rozprowadzenie tej mieszaniny na powierzchni którą chcemy wyprać a później wciąga do specjalnego pojemnika brud wraz z pianą rozpyloną przez odkurzacz.

Odkurzacze przyszłości

Odkurzaczami przyszłości są mini roboty które samoistnie jeżdżą i odkurzają nasze mieszkanie, są nafaszerowane czujnikami które zapobiegają uszkodzeniu w przeszkody.
Większość tego typu robotów jest w stanie po zakończonej pracy lub w momencie niskiego poziomu akumulatora samemu dotrzeć do miejsca ładownia.

Sprawdź ranking odkurzaczy do 500 zł

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here