Nowoczesne projekty domów z otwartą przestrzenią

Od lat 90. przestronny otwarty plan piętra domu uważany jest za szczyt nowoczesnego, eleganckiego wystroju domu. Wiele rodzin preferuje ten układ ze względu na jego rodzinny charakter i możliwość wizualnej rozbudowy domu wykorzystując naturalne zasoby światła. Otwarty nowoczesny projekt domu idealnie pasuje do zapracowanej nowoczesnej rodziny, w której pomieszczenie można łatwo przekonfigurować do różnych celów. Jednak projekt przestrzennego domu może również okazać się w dużej mierze niekompatybilny z pewnymi czynnikami stylu życia i priorytetami. Zebraliśmy kilka kluczowych pytań, które należy sobie zadać, zanim zdecydujemy się na wybór projektu domu z otwartymi przestrzeniami.

1. Czy wysoka widoczność pasuje do mojego stylu życia?

Uderzające obrazy nieskazitelnych nowoczesnych projektów otwartych domów mogą przekonać każdego do włączenia go pod rozwagę przy wyborze projektu domu. Jednak zanim zdecydujesz się na ten układ, należy zastanowić się, czy obfitość widocznej, wspólnej przestrzeni jest funkcjonalna dla Ciebie i Twojej rodziny. Projekty otwartych pięter wyglądają efektownie, gdy zachowana jest elegancka, minimalistyczna estetyka. Jednak układ może szybko stracić swój urok, gdy zostanie wykorzystany do codziennych praktyczności. Czy Twoja rodzina potrzebuje mniejszych, bardziej zamkniętych pomieszczeń do przechowywania zabawek lub dokumentów z dala od głównej strefy rozrywki? Czy twój nowoczesny projekt domu będzie przypominał zagracone pole minowe Lego? Domy z otwartymi przestrzeniami wymagają niemal ciągłego porządkowania. Czy chcesz i czy masz czas, aby zobowiązać się do ich wysokiego utrzymania?

2. Czy chcę mieć przytulną kuchnię?

Marzysz o tradycyjnej, wiejskiej kuchni z urządzeniami nablatowymi? Czy czas posiłku to święty czas dla twoich bliskich na kontakt i rozmowę Chcesz odizolować swoją rodzinną jadalnię od wszechobecnego telewizora? Pomimo wielu rodzinnych zalet wspólnego układu to domy z otwartymi przestrzeniami mogą umniejszać intymność dedykowanej przestrzeni kuchennej. W takich rozwiązaniach dużo się dzieje, a to może rozpraszać. Jeśli gotowanie i spożywanie posiłków to wyjątkowe wydarzenie w Twoim domu, a nie tylko praktyczność, może być konieczne ponowne rozważenie wyboru projektu domu.

3. Czy potrzebuję miejsc odosobnienia? Jak poradzę sobie z hałasem otoczenia?

Przestrzenną przestrzeń stworzoną przez układy na planie otwartym można szybko wypełnić hałasem z telewizji, głośników, czasu zabawy i swobodnej rozmowy, która odbywa się we wspólnych przestrzeniach mieszkalnych. Łącząc swój salon i kuchnię, zobowiązujesz się do wspólnego życia i idziesz na kompromis w sprawie oddzielnych, odosobnionych obszarów odosobnienia. Rozważając aranżację na planie otwartym, należy wziąć pod uwagę swój styl pracy i tolerancję hałasu. Pracujesz w domu? Potrzebujesz cichego pokoju, w którym możesz się skupić? Czy chciałbyś mieć wydzieloną przestrzeń do spokojnego spożywania kolacji ? Jeśli tak, warto zastanowić się nad układem „złamanego planu”, w którym oddzielne pomieszczenia są przeznaczone do określonych celów.

4. Czy zabawa jest dużym czy małym aspektem mojego życia?

Często główną kartą która decyduje o wyborze projektu domu na otwartym planie jest jego przydatność do rozrywki. Rzeczywiście, integracja jadalni, kuchni i przestrzeni życiowej pozwala na płynność ruchu i łatwość interakcji między przygotowującymi jedzenie a tymi przy stole. Jednak przy planowaniu projektu domu ważne jest, aby ta funkcja nie była nadrzędna wobec realiów i praktycznych aspektów życia codziennego. Realnie rzecz biorąc, rozrywka to mały aspekt twojego życia. Chociaż łatwo jest być podekscytowanym wizją wytwornych przyjęć obiadowych, ważne jest, aby realistycznie podchodzić do korzystania z przestrzeni na co dzień.

Mam nadzieję, że te kilka punktów będzie stanowić dla Ciebie punkt wyjścia do rozważań nad wyborem projektu domu pasującego do Twojego stylu życia

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here