Niezawodny kabel antenowy

Niezawodny kabel antenowy
Niezawodny kabel antenowy

Telewizja Naziemna

W obecnych czasach dostępne mamy tylko nadajniki nadające sygnał w postaci cyfrowej, nadajniki analogowe zostały zdezaktywowane co zmusiło posiadaczy telewizorów do zmiany sprzętu przetwarzającego sygnał.
Wszystkie nowe telewizory mają wbudowany tuner DVB-T który pozwala na odbieranie sygnału w postaci cyfrowej.

Brak sygnału

Co zrobić gdy wyświetli nam się komunikat o braku sygnału ?
Najprawdopodobniej doszło do utraty sygnału na linii tuner/telewizor- antena.
Najczęstszym powodem utraty sygnału według opinii ekspertów jest uszkodzony kabel antenowy.
Test kabli antenowych wskazuje nam na słabą elastyczność tego typu przewodów.

Jaki kabel antenowy kupić?

Kabel antenowy składa się z miedzianego rdzenia w postaci cienkiego drucika oraz stalowej lub miedzianej siatki która ma za zadanie ekranowanie sygnału czyli chronienie go przed zakłóceniami.
Rankingi kabli antenowych stawiają na pierwszym miejscy te z miedzianym ekranem, o wiele lepiej przekazują sygnał z anteny wprost do naszego odbiornika.

Inne zastosowania

Kable antenowe są również wykorzystywane do transmitowania sygnału odbieranego przez anteny satelitarne również ma swoje zastosowanie w działaniu każdego monitoringu.

Specjalny kabel antenowy

Występuje również specjalny kabel antenowy przeznaczony do umieszczenia go pod ziemią, posiada on specjalnie wytworzoną izolację która chroni go przed warunkami jakie panują po zakopaniu go pod ziemią.

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here