Łazienka z prysznicem

Bathroom with basin, shower cabin, large mirror and chrome silver heater or towel radiator at grey wall. Loft style in new apartment. Modern house with contemporary interior

Urządzenie łazienki stanowi pewne wyzwanie, zwłaszcza, jeżeli nie mamy do dyspozycji dużej przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas kabina prysznicowa. Pozwala ona na wygodne kąpiele, a jednocześnie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dzięki czemu w pomieszczeniu można umieścić więcej mebli i niezbędnych akcesoriów higienicznych. Oczywiście także na dużych przestrzeniach kabina prysznicowa może być świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli będzie jej towarzyszyła wanna, poszerzająca możliwości domowników.

Prysznic w małej łazience

Kabina prysznicowa jest dobrym rozwiązaniem do mieszkań i domów, w których łazienka nie jest zbyt duża. Zagospodarowanie przestrzeni na niewielkim obszarze stanowić może spore wyzwanie, gdyż pod uwagę należy brać nie tylko sam prysznic czy wannę. Równie ważne jest rozmieszczenie pozostałych elementów armatury łazienkowej, a w niektórych przypadkach także niezbędnych w domu urządzeń, takich jak pralka, suszarka, elektryczny bojler czy piec gazowy, ogrzewający wodę do kąpieli.

Z tego względu wiele osób rezygnuje z posiadania wanny, a decyduje się na kabinę prysznicową. Przed jej wyborem należy zastanowić się oczywiście nad optymalną wielkością i usytuowaniem. Do niewielkich przestrzeni zalecane są kabiny prysznicowe 80×80 cm, które pozwalają na wygodną kąpiel, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca. Przyjrzyjmy się dwóm modelom, które z łatwością zostaną umieszczone w każdym narożniku pomieszczenia.

Kabina pięciokątna

Idealnym przykładem wyposażenia do małej łazienki jest pięciokątna kabina prysznicowa od niemieckiej firmy Bravat, istniejącej na rynku około 140 lat. Dzięki swojemu designowi będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej łazienki. Czarne, matowe konstrukcje nadają jej niepowtarzalnego charakteru i sprawiają, że pasuje do każdego wnętrza łazienkowego. 

Choć z pozoru wygląda na bardzo delikatną, w praktyce jest bardzo wytrzymała, co zawdzięcza wykorzystaniu najwyższej jakości, odpornych materiałów. Hartowane szyby zostały pokryte powłoką Nano Glass, a cała konstrukcja wykonana jest z solidnego metalu. Co więcej, kabina posiada pięcioletnią gwarancją, co dodatkowo świadczy o jej wytrzymałości.

Kabina półokrągła

Inną, ale równie ciekawą propozycją od marki Bravat, jest półokrągła kabina prysznicowa R55 z niskim brodzikiem. Ma wymiary 90×90 cm, co zapewnia komfort podczas kąpieli. Zalecane jest uzupełnienie jej o odpowiedni, niski brodzik, który będzie wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla osób starszych, które mają ograniczoną mobilność, ale również dla dzieci. Specjalnie skonstruowane, półokrągłe drzwi, pozwalają na wygodne wchodzenie i wychodzenie, a przy tym idealnie pasują do łazienek, w których nie ma zbyt wiele miejsca.

Warto zwrócić uwagę także na design kabiny. Została wyposażona w grafitowe szyby, co nadaje ciekawego charakteru całej aranżacji łazienkowej. Idealnie wpasuje się w styl nowoczesny i luksusowy. Dodatkową zaletą tej kabiny jest wytrzymała konstrukcja, zagwarantowana przez takie wysokiej jakości materiały jak szkło hartowane czy wytrzymałe aluminium. Co równie ważne, rolki, na których przesuwają się drzwi kabiny, wykonano z metalu, co zapewnia im trwałość przez długie lata nawet podczas intensywnej eksploatacji.

fot. materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here