Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżko stanowi najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Od odpowiedniego dopasowania tego mebla zależy w dużej mierze komfort snu mieszkańców. Na co zwrócić uwagę, kupując łóżko do sypialni? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Odpowiednie wymiary
  2. Funkcja przechowywania
  3. Łóżka tapicerowane czy drewniane?

Odpowiednie wymiary

Łóżka tapicerowane bądź drewniane https://naturestyle.pl/pl/ powinny przede wszystkim cechować się odpowiednią wielkością. Dla jednej osoby łóżko powinno mierzyć przynajmniej 80 cm, z kolei dla dwóch osób 140 cm. Im większą szerokość mają meble drewniane lub tapicerowane, tym są one wygodniejsze. Jeśli chodzi natomiast o długość łóżka, to sprawa jest prosta. Standardowe modele liczą 200 cm. To optymalna długość, która sprawdza się u większości osób o przeciętnym wzroście. Osoby, które mierzą powyżej 190 cm powinny wybierać znacznie większe łóżka. Niekiedy konieczne okazuje się wykonanie takich mebli na indywidualne zamówienie.

Poza długością i szerokością ważnym parametrem jest również wysokość mebla. Tego wymiaru duża liczba osób nie bierze pod uwagę, a jest on bardzo istotny. Osoby mające problemy z kolanami bądź kręgosłupem, a także osoby w podeszłym wieku powinny zainteresować się wyższymi łóżkami, które są wygodne w codziennym użytkowaniu. W takim przypadku optymalną wielkością jest mebel o wysokości nawet do 70 cm. Dzięki temu osoby mające trudności w poruszaniu się z łatwością wejdą do łóżka i z niego zejdą.

Funkcja przechowywania

Polecanym rozwiązaniem, zwłaszcza w łóżkach przeznaczonych do mniejszych sypialni, jest funkcja przechowywania. Specjalny pojemnik w łóżku pozwalający na schowanie pościeli to bardzo praktyczna opcja, która ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Miejsce to  można przeznaczyć na schowanie dowolnych innych akcesoriów.

Łóżka tapicerowane czy drewniane?

Istotny jest też wybór materiału, z którego zostanie wykonane łóżko. Do najpopularniejszych modeli należą łóżka tapicerowane lub z drewna.

Meble drewniane https://naturestyle.pl/pl/41-meble-debowe-orlando nadają pomieszczeniu przytulny, stylowy wygląd. Drewno jest też antystatyczne i antyalergiczne, dlatego sprawdzi się znakomicie m.in. u osób cierpiących na alergie. Cechuje się wytrzymałością i solidnością.

Łóżka tapicerowane https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane to z kolei bardzo przytulne i eleganckie meble. Są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na łatwe dopasowanie mebla do dowolnej aranżacji. Mają miękkie brzegi, dzięki czemu są bardzo bezpieczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here