Czy opłaca się kupować telewizory 3D?

Czy opłaca się kupować telewizory 3D?

Telewizor 3D.

Twórcy telewizorów chcąc podążyć za przełomowym osiągnięciem jakim było nagranie filmu w technologii 3D musieli wymyślić w jaki sposób przenieść obraz trójwymiarowy wyświetlany w kinach na ekrany naszych telewizorów w domowym zaciszu.

Co wybrać ?

Jaki telewizor 3D kupić ? W tym problemie może bardzo przydatne okazać się narzędzie jakie oferuje nam internet czyli ranking lub inaczej zwane porównanie telewizorów 3D. Na obecną chwilę możliwość oglądania filmów 3D w telewizorach to standard więc nie musimy się obawiać wysokich kosztów przy zakupie takiego urządzenia. Zrozumiałym faktem jest to, że im większy mamy ekran tym lepiej technologia 3D będzie oddawała efekt trójwymiaru.

Okulary 3D

Do telewizorów zazwyczaj dołączone są okulary 3D które musimy mieć założone w momencie oglądania filmu. Technologia 3D to nałożenie na jeden obraz dwóch różnych obrazów wykorzystując budowę i funkcjonowanie naszego oka. Są różne rodzaje takich okularów:

  • papierowe jednorazowe(zazwyczaj używane w kinach)
  • pasywne (wielokrotnego użytku bez dodatkowego wzmocnienia efektu)
  • aktywne (wielokrotnego użytku zasilane bateryjnie z dodatkowym potęgowaniem efektu 3D)

Sprawdź ranking telewizorów 65 cali

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here