Akumulator samochodowy na zimę

Akumulator samochodowy na zimę
Akumulator samochodowy na zimę

Jaki akumulator ?

Akumulatory samochodowe to produkty które bardzo często są źle dobrane do danego auta. Jaki prąd rozruchowy wybrać, jakiej pojemności akumulator kupić ? Takie zapytania możemy znaleźć na każdym kroku w internecie.

Parametry techniczne

Ważne jest to aby do naszego auta dobrać akumulator o preferowanym przez producenta starterze i pojemności. Prąd rozruchowy inaczej zwany starter jest najważniejszy przy rozruchu auta, a wiadome jest to, że im większy silnik w dodatku może być to silnik diesel’a który musi na wstępie podgrzać świece żarowe będzie wymagał jak największego prądu rozruchowego aby zniwelować spadki napięcia na akumulatorze do minimum.

Kolejnym ważnym elementem jest pojemność akumulatora do samochodów osobowych, wybór pojemności ma wpływ przede wszystkim na sumę zużycia całego prądu w aucie wliczając w to dodatkowe wyposażenie które pochłania znaczną część prądu magazynowanego w aucie np. oświetlenie wnętrza pojazdu, podgrzewanie foteli, podgrzewanie szyb oraz lusterek itp. Sprawdź i dobierz akumulator.

Recykling

Akumulatory to sprzęt który w głównej mierze produkowany jest z ołowiu, zarówno kratki ołowianej jak i pasty więc podlega recyklingowi. Przy zakupie nowego akumulatora stary musimy zdać w sklepie, po rozcięciu nasz stary i wysłużony akumulator pojedzie do huty ołowiu gdzie część ołowiu zostanie odzyskana i ponownie wdrażana do obiegu.

Pasjonat nowych technologii, lubi opiniować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Nie stroni od krytyki, doskonale wskazuje wszystkie wady i zalety testowanych produktów. Nie boi się wyzwań, dzielnie stawia czoła kolejnym testom, przygotowując rzetelne recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here